Plynový krb a jeho úžasné výhody

Aj ten najväčší milovník kúrenia a vône dreva občas zatúži mať doma teplo bez roboty. Len tak prísť z práce a jednoducho si vyložiť nohy a nerobiť nič, len mať už všetku robotu s drevom a zakladaním urobenú. My sme samozrejme z tých milovníkov tiež a tiež občas hľadáme malého škriatka, ktorý by bol do krbu naložil drevo a zakúril za nás. Obliecť sa ,  ísť von a nabrať drevo, vyčistiť ohnisko, naložiť drevo do krbovej vložky, rozkúriť a riadiť vykurovanie je niekedy náročnejšie. Hlavne keď je človek unavený a tí najmenší z najmenších doma už potrebujú našu pozornosť. Áno veľmi dobre to poznáme. No poďme sa zamyslieť nad tým, že by stačilo prísť domov a krb jednoducho zapnúť. Hrať sa s deťmi, venovať sa niekedy dôležitejším záležitostiam a nemusieť absolvovať všetko okolo zakúrenia. Bolo by to fajn….a nie je to vôbec nereálne!

Najvyšší komfort

Jednou možnosťou tohto pohodlného vykurovania je kúrenie plynovým krbom alebo krbom na plyn. Nech už to nazveme tak, či onak, výhody sú jasne stanovené. Pohodlnosť, vysoká komfortnosť a výhoda pri porovnaní s vykurovaním na tuhé palivo. Pri porovnaní samozrejme prihliadame na rovnaké podmienky. Ani jeden rok nie su podmnieky podnebia tie isté a drevo má taktiež každým rokom uskladnenia iné vlastnosti. Avšak v globále je vysoko výhodné vykurovanie plynovou krbovou vložkou z hľadiska komfortu a času, ktorý musíme kúreniu venovať.

Porovnajte

Aj v našom krbovom štúdiu kúrime drevom a taktiež plynom. Vieme čo obnáša táto príprava pred sezónou. Zháňať drevo a samozrejme najlepšie suché a ešte lepšie, za super výhodnú cenu. Nereálne. Čerstvo zakúpené drevo nikdy nie je suché. A už vôbec nie je až tak lacné. V porovnaní s plynom je síce lacnejšie, ale je to len jeden uhol pohľadu. Manipulácia s drevom od náročnej vykládky, náročného a zdĺhavého ukladania, sekania, pílenia…. Samozrejme pokiaľ nekúpite napílené na malé dĺžky pripravené priamo do krbu, ale tu sa už bavíme o úplne inej sume za m3. Drevo samozrejme nie je po kúpení vhodné na spaľovanie, je mokré. Obsah vody v čerstvo spílenom dreve je okolo 60%. Drevo vhodné na kúrenie by nemalo obsahovať viac ako 20% vody. To znamená, že vhodné drevo po zakúpení s obsahom vody cca okolo 60% by ste mali nechať preschnúť a preskladovať zakryté približne dva roky. Pokiaľ máte možnosti na uskladnenie je to fajn, no niekedy je táto možnosť značne obmedzujúca. A čo teda vykládka a uskladnenie? Krásne dva dni roboty v príjemnom jesennom počasí. Pokiaľ Vám vyjde slniečko, ste frajer a môžete prežiť celý deň či dva na slniečku. Ak jednoducho ale nie ste milovník dreva, nepúšťajte sa do toho.Jednoducho to vyriešite plynovým krbom.

PalivoVýkon/hod. spotrebaCena v € za hodinu
Drevo10kW/3,5kg0,45€
Plyn10kW0,53€

Krb v byte?

Plynový krb má samozrejme kopu iných zaujímavých výhod. Napríklad vykurovanie v byte. Viete že môžete kúriť v bytovom dome, kde bežne s krbom nie? Je to možné a pomocou špeciálneho koncentrického komínového systému alebo nerezových vložkovacích systémov do jestvujúceho komínového murovaného komínu sa táto možnosť dá realizovať. Krb v dome je štandard, no krb v byte z Vás urobí štýlového pána domáceho.

Jednoduchá obsluha krbu s minimálnou údržbou

Za komfort sa samozorejme platí a plynová vložka je o čo to drahšia,no ocení to nejedna pani domáca, ktorá nebude musieť čakať na manžela. Jediným potiahnutím prsta v mobilnej aplikácii alebo diaľkovým ovládaním dokáže založiť oheň a vykúriť komfortne celý priestor. Hľadiac na upratovanie po zakúrení drevom je kúrenie v plynovom krbe veľmi čisté. Žiadny vytvárajúci sa popol v ohnisku, žiadny prach, iba čistý oheň a radosť z plamienkov.

Úspora energie a ECO programy s dopadom na životné prostredie

Nepochybne niekde šetriť môžeme. Plynové vložky sú vybavené rôznymi ECO programami, kde sa intenzita a výška plameňov redukuje a mení, čo šetrí až 40% plynu. Výrobcovia plynových vložiek taktiež šetria a to životné prostredie. Záleží im na našej budúcnosti a preto produkty vyrábajú vysoko účinné a s minimálnym obsahom splodín produkovaných horením.

Výhod je teda mnoho, snáď jedinou nevýhodou je len vyššia cena, ale kto má rád pohodlie, čistotu zariadenia, moderné technológie a kladie dôraz na každý detail, dá tento faktor do úzadia. Pokiaľ Vás nadchlo vykurovanie plynovým krbom, ozvite sa nám a spolu nájdeme ten správny plynový krb, šitý na mieru práve pre Vás.

Nákupný košík
Kliknutím mimo skryjete panel porovnania
Porovnať
Návrat hore